Chrome Web Store – Czym tak naprawdę jest? Sprawdź!

Google Chrome jest ociężałą przeglądarką internetową. Zajmuje dużo RAMu i spowalnia komputer. Im więcej mamy kart otwartych w przeglądarce, tym jest większe użycie RAMu i procesora. Reklamy pojawiają się na każdej stronie internetowej, czasami zasłaniając treść i są denerwujące. Z pomocą przychodzą dodatki do przeglądarki, które możemy pobrać z Chrome web store. Jest to taki sklep z dodatkami do przeglądarki Google Chrome. Możemy z niego pobrać różne dodatki do naszej przeglądarki. Są tam AdBlocki blokujące reklamy. Instalujemy taki dodatek i już nie mamy reklam na stronie. Co prawda nie wszystkie są blokowane ale większość. Strony internetowe się przed tym bronią. Wykrywają obecność takiego dodatku i uniemożliwiają wyświetlenie strony jeżeli AdBlocka nie wyłączymy. Tego niestety nie da się obejść.

Ze Chrome web store możemy również pobrać dodatki usprawniające odtwarzanie filmów w Internecie. Takie dodatki zmieniają kodek obrazu, który jest używany w filmach na popularnych serwisach z filmami. Nawet jak mamy słabe łącze internetowe film się nie zacina.

Większość dodatków z Chrome web store możemy pobrać bezpłatnie, ale są też rozszerzenia płatne. Nie są to duże kwoty. Możemy w taki sposób wesprzeć autora dodatku i pomóc mu w dalszym rozwijaniu oprogramowania. Zanim taki dodatek trafi do Chrome web store przechodzi szereg testów dotyczących bezpieczeństwa i złośliwego kodu. Moderatorzy dbają o to, aby żaden wirus nie trafił do sklepu. Jest to bardzo ważne zadanie, ponieważ nikt z nas nie chciałby aby takie rozszerzenie wykradło nasze dane, czy hasła.