Film „Alfa” – dlaczego warto go obejrzeć?

Film „Alfa” to niezwykle wzruszająca opowieść o chłopcu, który zaprzyjaźnił się z dzikim zwierzęciem. Akcja filmu rozpoczyna się w momencie wyprawy na polowanie – wtedy też poznajemy chłopca o imieniu Kedo, który pierwszy raz uczestniczy w tym jakże ważnym wydarzeniu w życiu plemienia. Na skutek nieszczęśliwego wypadku chłopak zostaje ranny i spada w przepaść. Zostaje uznany za zmarłego i opuszczony przez swoich bliskich. Pomimo niesprzyjających okoliczności postanawia wrócić do domu. I wtedy na jego drodze pojawia się wilk – dziki drapieżnik o agresywnym usposobieniu. Spotkanie tych dwóch indywidualności owocuje historią, którą warto obejrzeć. Jakie są podstawowe atuty „Alfy”?

tablet photo

Historia niezwykłej przyjaźni

Jednym z największych atutów tej filmowej opowieści jest opowiedziana w niej historia. Otóż młody chłopiec spotyka wilka, który jest ranny i zostaje opuszczony przez członków swojego stada. Zwierzę jest dzikie i agresywne, a tym samym bardzo niebezpieczne. I nie ufa człowiekowi. Jednak Kedo postanawia oswoić wilka i uczynić z niego towarzysza swojej podróży. Nie jest to łatwe, a początkowa relacja opiera się na nieufności i jawnej wrogości. Jednak z czasem nawiązuje się pomiędzy bohaterami cienka nić porozumienia, która wraz z upływem czasu przekształca się w przywiązanie, a potem także w przyjaźń. Okazuje się, że człowiek potrzebuje wilka, a wilk człowieka. W ten oto sposób dwójka bohaterów dochodzi do etapu, w którym każdy z nich jest w stanie oddać życie za swojego przyjaciela. W tym kontekście bohaterowie „Alfy” przechodzą przemianę – od wroga do przyjaciela. A cała droga jest pełna emocji i wzruszeń.

Przesłanie filmu

Niewątpliwym atutem filmu „Alfa” – oprócz historii niezwykłej przyjaźni – jest przesłanie, jakie ze sobą niesie. Z jednej strony widz otrzymuje informację, iż prawdziwa przyjaźń jest możliwa w nawet najbardziej nietypowych i niesprzyjających okolicznościach. Z drugiej – obserwuje przemianę bohaterów „Alfy”. Kedo to początkowo jedynie młody chłopak, który w obliczu zagrożenia czuje strach, rozpacz i smutek. W tej sytuacji musi szybko dorosnąć i odnaleźć się w nowych okolicznościach. Udaje mu się to doskonale, a widz obserwuje przemianę chłopca w mężczyznę. Zatem jest to życiowa opowieść o dorastaniu, nauce prawdziwego życia, trudnej przyjaźni i relacji, którą trzeba sobie wypracować. Jednocześnie bohaterowie „Alfy” udowadniają, że wszystko jest możliwe.

Pozostałe atuty filmu

Niezwykła historia przedstawiona w filmie i jej przesłanie to nie jedyne atuty tego obrazu filmowego. Wśród nich warto też wymienić doskonałe kreacje bohaterów, dobry montaż, realistyczne przedstawienie życia w przed lodowcowej Europie, klimatyczną muzykę i wiarygodne zdjęcia. To wszystko sprawia, iż film warty jest obejrzenia.

Film „Alfa” wszedł do polskich kin w 2018 roku i od tego czasu zyskał wielu wielbicieli. Trudno się temu dziwić, bo jest to niezwykła i bardzo wzruszająca historia. A dodatkową zachętą do obejrzenia filmu może być fakt, iż jest on dostępny w legalnej telewizji internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *